Teff Tohumlu Çay Kullanıcı Yorumları

By | 20/11/2018

Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları nedir? Teff tohumlu çay kullananlar ürünü faydalı buldu mu?

Fazla kilolardan kurtulmak isteyenlerin diyet yapmak dışında başvurabileceği diğer bir yöntem de zayıflama çayı içmek. Son zamanların popüler zayıflama çayı ise Teff tohumlu çay. Peki zayıflama çayı içmek gerçekten işe yarıyor mu? Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları ne diyor?

Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları

Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları

Pek çok ünlü ismin sosyal medya profilinde tanıtımını yapmasıyla Teff tohumlu çay yaygın bir kullanıma sahip oldu. Bu yazımızda Teff tohumlu çay kullananlar ya da kullanmayı düşünenler için küçük bir derleme yaptık. Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları ve görüşlerini derledik.

Teff tohumlu çay

Öncelikle Teff tohumlu çay nedir, nasıl temin edilir kısaca bahsedelim. Bu popüler zayıflama çayı adını Teff bitkisinden alıyor. Bitkinin diğer adları Taf ya da khakshir olarak geçiyor.

Yılda birden fazla defa ürün veren, ufak taneli, yumuşak ve tatlı bir bitki. Dünya üzerinde en fazla Etiyopya’da yetişiyor ancak aynı zamanda Mısır, Uganda, Avustralya, ABD ve Kanadanın belirli bölgelerinde de Teff bitkisi üretiliyor.

Teff bitkisinin taneleri oldukça küçük. Aslında her ne kadar çay olarak kullanılsa da teff taneleri ya da tohumu tahıl olarak geçiyor. Teff tohumları bol miktarda demir minerali ve diğer faydalı maddeleri barındırıyor.

Teff tohumlu çay içindekiler:

Bitkinin Teff tohumlu çay kullananlar için içilebilir hale gelmesi biraz işlem gerektiriyor. Teff tohumları öğütülüyor. S

onra içerisine Bamya çiçeği, Biberiye, Funda, Yeşil kahve, Sandalos sakızı, Kitre, Zamkı, Tarçın, Mate yaprağı, Kuşburnu, Yeşilçay, Kuinoa Tohumu, Chia Tohumu, Barut ağacı kabuğu, Aspir tohumu, Lepidyum,Mac, Kiraz meyve sapı, Limon otu gibi çeşitli bitkilerden eklenerek içilebilir bir bitki çayı haline geliyor.

Önemli not: Teff tohumlu çay, hamileler, emziren kadınlar ve kalp rahatsızlığı olanlar tarafından kullanılmamalıdır.

Teff tohumlu çaya alternatif olabilecek 5 zayıflama çayını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz:

En etkili 5 zayıflama çayı

Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları

Teff tohumlu çay kullananlar için pek çok fayda sağlıyor. Çayın içerisinde bulunan protein ve amino asit çeşitleri doygunluk hissini destekliyor.

Kalsiyum ve demir gibi önemli mineralleri içeren Teff tohumlu çayda aynı zamanda bol miktarda lif bulunuyor. Lif içeriği ile birlikte Teff tohumlu çay sindirime de yardımcı oluyor.

Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları – 1. grup:

Teff tohumlu çay yorumları bazıları tarafından olumlu olsa da ortak görüş ‘Mucize beklemeyin.’ olarak geçiyor. Teff tohumlu çay kullananlar çayın belirli bir oranda kilo vermeye katkısı olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte yalnız zayıflama çayı içerek bir anda kilolardan kurtulmanın mantıklı olmayacağı görüşündeler.

Teff tohumlu çay kullananlar kilo vermeyi desteklemesi açısından zayıflama çayı içmenin yanında spor yapmayı öneriyor. Çay her ne kadar kilo vermeyi kolaylaştırsa da sadece zayıflama çayı içmek bütün işi halletmiyor.

Düzenli olarak çay içmekle birlikte zayıflama egzersizleri yapmak ve sağlıklı beslenme sonucu zaman içerisinde kilo verilebileceğini savunuyor.

Zayıflamaya yardımcı bitkiler

Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları – 2. grup:

Son grupta yer alan Teff tohumlu çay kullanıcıları bu çayın zayıflamaya büyük katkısı olduğunu belirtiyor. Çay ile ilgili en fazla söylenen yorum ise Teff tohumlu çayın iştah kontrolüne yardımcı olması. Teff tohumlu çay kullananlar ilk günden itibaren iştahlarında belirgin bir düşüş olduğunu söylüyor.

Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları arasında çayın yoğun tatlı yeme isteğini bastırdığını belirtenler de var. Tatlı krizlerinin üstesinden gelmenin bu çayı içerek kolaylaştığını söylüyorlar.

İştahı kontrol etmenin yolları

Zayıflama çayı kullanırken…

Zayıflama çaylarının ortak özelliği ağırlıklı olarak bitkisel ürün içermeleri. Ancak bitkisel içerik her zaman bir ürünün sağlıklı olduğunu göstermeyebilir. Zayıflama çayları direkt olarak vücudunuzdaki yağları yakmaz. İştah kontrolüne yardım eder, doygunluk hissi sağlar, ödem atmanıza yardım eder ya da metabolizmanızı hızlandırarak daha fazla kalori yakımı ve yağ yakımına destek olur.

Ancak her insanın sağlık koşulları, sahip olduğu hastalıklar, vücudunun çalışma yapısı, metabolizması gibi özellikleri farklıdır. Bu açıdan düşünüldüğünde herhangi bir zayıflama çayının herkes üzerinde aynı etkiyi yapmasını beklemek imkansızdır.

Zayıflama çayı kullanırken sağlığınızı korumak için dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri satın aldığınız çayın içeriğinde neler olduğunu öğrenmektir. Ayrıca kilonuz ne olursa olsun, zayıflama çayı kullanımı konusunda doktora danışmak alabileceğiniz en güzel önlemdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *