Alkali Su Nedir, Faydaları ve Diyeti

By | 18/08/2017

Hava, toprak ve sudaki kirliliğin en yüksek seviyeye ulaştığı son dönemde hastalıklar da oldukça arttı. Alkali su vücudun ph düzeyini koruyarak hastalık oluşumunu engeller.

Kirli hava, yenilen içilen ürünlerdeki aşırı şeker, yapay katkı maddeleri, kızartmalar, asitli içecekler, solunum ya da ağız yoluyla vücuda giren kimyasallar, cep telefonu, tablet, bilgisayar ve kablosuz ağlardan yayılan yoğun radyasyon vücutta asidik bir ortam oluşumuna ve hücre yapısının bozulmasına yol açar.

alkali su nedir, faydaları, diyeti

alkali su nedir, faydaları, diyeti

Hücrelerin sağlıklı kalabilmesi için belirli bir ph değerinde bulunmaları gerekir. Alkali su diyeti ile vücuttaki asidik ortam yok edilip, hastalık oluşumunu önleyici uygun ph değeri elde edilebilir.

Alkali su faydaları oldukça fazladır. Bu yüzden alkali su nasıl hazırlanır öğrenerek hem kendi sağlığınız hem de sevdiklerinizin sağlığı için alkali su tüketebilirsiniz.

Alkali su nedir?

Alkali su nedir, bağışık sisteminin güçlü kalması, vücudun her türlü enfeksiyona ve hücre bozulmasından kaynaklanan hastalığa karşı dirençli olması, tüm fonksiyonların hiçbir problem olmadan işlemesi için vücudun ph değerinin belirli bir seviyede kalması şarttır.

Bu değer sağlıklı bir vücut için 7.4 olarak tespit edilmiştir. Bu değer korundukça bağışıklık sistemi güçlenir, hastalık oluşumuna izin verilmez. Alkali su nedir ve alkali su faydalarını öğrendikten sonra düzenli olarak alkali su içerek hastalık oluşumuna karşı önlem alabilirsiniz.

Alkali su faydaları arasında vücudun enerjisini yükseltmek, hücre yenilenmesine destek olmak, kilo vermeye yardımcı olmak ve vücudun formda kalmasını sağlamak bulunur. Özellikle son dönemde alkali su zayıflatır mı merak konusu olmuştur.

Alkali su vücudun hem fit hem de sağlıklı kalmasını sağlar. Alkali su nasıl hazırlanır, aşamaları son derece basit bir işlemdir. Evinizde kaliteli bir su ile kolayca hazırlayabilir ve alkali su diyeti ile alkali su faydalarından yararlanabilirsiniz.

Koenzim Q10 nedir?

Alkali su faydaları nelerdir?

Kirli havayı solumak, asitli kutu içecekleri çok fazla tüketmek, sürekli olarak işlenmiş gıdalarla ve aşırı yağlı kızartmalarla beslenmek, genetiği değiştirilmiş sebze ve meyve tüketmek, radyasyona maruz kalmak gibi durumlar vücutta asidik bir ortam oluşmasına yol açar.

Bu durumda ise hücreler oksitlenmeye ve bozulmaya başlar. Böylece başta kronik yorgunluk, şeker hastalığı, kalp damar hastalıkları, yüksek tansiyon, kemik erimesi ve kanser çeşitleri olmak üzere pek çok hastalık için uygun bir zemin oluşur.

Sağlıklı kalabilmek için hücrelerin uygun ph değerindeki bir ortamda kalabilmesi gerekir. Alkali su nasıl hazırlanır öğrenerek düzenli tükettiğinizde bu ph değerini sağlaması için vücudunuza yardım etmiş olacaksınız.

Alkali suyun faydaları ph değerini koruyarak vücut enerjisini yükseltmekten kanser gibi ciddi rahatsızlıkların oluşumunu engellemeye kadar oldukça çeşitli.

Alkali su faydaları:

  • Cildin nemli kalmasını sağlar.
  • Sindirim problemlerine iyi gelir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Daha uzun süre zinde kalmayı sağlar.
  • Kan basıncının dengelenmesini sağlar.
  • Hücre yenilenmesine destek olur.
  • Yağ yakmaya yardımcı olarak daha kolay zayıflatır.
 • Obezite, şeker hastalığı, kalp damar hastalıkları, kemik erimesi ve kanser gibi hastalık risklerini en aza indirir.

Toksinlerden arındırıcı detoks suyu tarifi

Alkali su zayıflatır mı?

Alkali su zayıflatır mı, pek çok kişinin merak ettiği bir konu. Öncelikle alkali suyun vücudun sağlıklı ve formda kalmasına büyük katkısı var. Alkali su metabolizmanın hızını koruyarak daha fazla yağ yakmaya destek olur.

Böylece daha kolay zayıflama olur. Ancak beslenmeye ve spora dikkat edilmediği sürece alkali su zayıflatır mı hiçbir önemi yoktur.

Zayıflamak isteyenler öncelikle daha sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermelidir. İşlenmiş yiyeceklerden kaçınmak, şeker tüketmemek, kızartma yememek, taze sebze ve meyveyle beslenmek vücutta asidik bir ortam oluşmasının önüne geçer.

Asidik ortam metabolizmanın çalışmasına olumsuz etki ederek yağ yakmayı engeller.

İsveç diyeti yapanların yorumları

Alkali su diyeti ile birlikte brokoli, lahana, bamya, ıspanak, barbunya, kereviz, domates, taze fasülye, şeftali, muz, ananas, portakal ve üzüm gibi alkali değeri yüksek gıdalarla beslenmek gerekir.

Bu şekilde alkali su diyetini destekleyecek gıdalarla birlikte düzenli egzersiz yapmak da zayıflamak için şarttır. Beslenme ve spor şartını yerine getirdikten sonra alkal su zayıflatır mı evet. Günlük hazırlanmış 2 buçuk ya da 3 litre alkali suyu düzenli içtiğinizde kısa süre içinde yağ yakarak zayıfladığınızı göreceksiniz.

Günde kaç litre su içilmeli?

Alkali su nasıl hazırlanır?

Alkali su nasıl hazırlanır oldukça basit bir işlemdir ve evde kolaylıkla yapılabilir. Kaliteli ve klorsuz bir içme suyu tercih edin. Alkali su faydalarından yararlanmak için düzenli olarak tüketmeyi unutmayın. Alkali su nedir, alkali su faydaları nelerdir öğrenen pek çok kişi düzenli olarak alkali su hazırlayıp tüketmektedir.

İhtiyacınız olan malzemeler her evde bulunan limon ve elma sirkesi gibi basit ama sayısız faydaları olan malzemelerdir. Bir diğer malzeme ise İngiliz karbonatıdır. İngiliz karbonatını eczaneden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Alkali su nasıl hazırlanır tercih edebileceğiniz üç farklı yöntem bulunmaktadır.

Alkali su nasıl hazırlanır:

  • 2 buçuk litre su içerisine yarım tatlı kaşığı kadar İngiliz karbonatı ekleyerek karıştırın.
  • Her sabah büyükçe bir bardak ılık suyun içine limon sıkarak kahvaltıdan yarım saat kadar önce için.
 • Aynı şekilde büyükçe bir bardak suyun içine bir ya da iki damla elma sirkesi damlatmak da suyun alkali olmasını sağlayacaktır.

Yeterince su içmediğinizi gösteren 11 işaret

Bu yazıda alkali su nedir, alkali su faydaları, alkali su zayıflatır mı, alkali su diyeti ve alkali su nasıl hazırlanır konularında bilgi verdik. Dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Alkali suyu bebek ve çocuklara içirmek için önce doktordan onay almanız gerekir. Alkali su faydalarından yararlanmak için alkali suyu mutlaka günlük olarak hazırlayın ve tüketin.