Lahana Suyu Diyeti, Faydaları, Nasıl Yapılır?

By | 28/12/2017

Lahana suyu diyeti nasıl yapılır? Zayıflatır mı, faydaları nelerdir?

Lahana hem pişmiş, hem de çiğ olarak ülkemizde sıkça tüketilen sebzelerden biridir. Bununla birlikte lahana suyunun faydaları bakımından kilo vermek isteyenler için de lahana suyu diyeti yaparak lahana suyu ile zayıflama son dönemde oldukça revaçta.

Lahana suyu diyeti ve faydaları

Lahana suyu diyeti ve faydaları

Lahana, brokoli ve karnabahar sebzeleriyle aynı sınıfta yer alan bir sebzedir. Ülkemizde yetişir ve pazar ve manav tezgahlarından uygun fiyatlara kolayca temin edilebilir. Özellikle kış aylarında yemeği, sarması ve turşusu yapılarak ya da salatalara çiğ olarak katılarak lahananın faydalarından yararlanılabilir.

Ancak lahana sadece yemek olarak sofralarda bulunan bir sebze değildir. Lahanayı yiyerek tüketmenin yanında lahana suyu içerek pek çok rahatsızlığa karşı şifa bulabilirsiniz.

Başta toksin atmak olmak üzere, cildi güzelleştirmek, kolesterolü düşürmek ve ülsere iyi gelmek gibi lahana suyunun faydaları oldukça önemlidir.

Lahana suyunun faydaları arasında en etkin olduğu maddelerden biri de zayıflamadır. Lahana suyu ile zayıflama son dönemde en revaçta olan konulardan biri. Lahana suyu diyeti toksin atarak detoks yapmanızı, yağ yakmanızı ve fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacak.

Lahana suyu ile zayıflama

Lahana suyu ile zayıflama, yağ yakmak ve toksin atmak mümkündür. Lahana suyu diyeti pek çok kişi tarafından denenmiş ve halen kullanılmaya devam edilen en bilinen kürlerden biridir. Lahana suyu ile zayıflama hakkında en merak edilen konu ise ne kadar sürede kaç kilo verileceğidir.

Lahana suyu diyeti farklı yoğunluklarda denenebilir. Aynı zamanda lahana suyu diyeti ile birlikte kullanılan diğer yiyecek listeleri kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Bununla birlikte herkesin sağlık durumu, ilk kilosu, metabolizma hızı ve sahip olduğu diğer özellikler birbirinden farklıdır.

Bu yüzden lahana suyu ile zayıflama ve yağ yakmayı amaçlayanlar için, lahana suyu diyeti ile şu kadar sürede belli bir kilo verilir demek mümkün değildir.

Lahana suyu diyeti uygulayarak kısa bir sürede yüksek miktarda kilo vermeyi beklemek doğru değildir. Bu aynı zamanda diğer tüm diyetler için de geçerlidir.

Kalıcı kilo vermek sağlığı kaybetmeden, doktor kontrolünde, bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Lahana suyu diyeti burada lahana suyu ile zayıflama amacı olanlar için kilo verme sürecini kolaylaştırmak için kullanılmalıdır.

Lahana suyu ile zayıflama ve yağ yakmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir nokta daha vardır. Kilo vermek için asla tek tip bir beslenme düzeni uygulanmamalıdır. Lahana suyunun faydaları oldukça fazla olsa da tüm öğünlerde lahana suyu tüketmek doğru değildir. Bu yetersiz beslenme ve bazı sağlık problemleri ile sonuçlanabilir.

Lahana suyu nasıl yapılır?

Lahana suyu nasıl yapılır, yemeklerde kullanılan beyaz lahanayı, lahana suyu diyeti için kullanabilirsiniz. Beyaz lahanada kalsiyum, potasyum mineralleri ile bol miktarda C vitamini ve çeşitli antioksidanlar bulunur.

Toksin atıcı özelliği bulunan beyaz lahanayı çiğ olarak tüketmek de lahana suyu ile zayıflama konusunda işinize yarar. Lahana suyunun faydaları hem çiğ hem de pişmiş olarak vücudunuza etki edecektir. Lahana suyu diyeti için ayrıca klorsuz, temiz içme suyu kullanmalısınız.

Lahana suyu nasıl yapılır:

  • Yarım litre suyu kaynatın.
  • Su kaynarken içerisine 7 adet lahana yaprağı ekleyin.
  • Kaynayan suyun kapağını kapatarak lahanaları 10 dakika kısık ateşte pişirin.
  • Lahana suyunu fazla yaparak saklamayın. İçip bitirdikçe tekrar yarım litre olarak hazırlayın ve taze taze tüketin.

Lahana suyu diyeti

Lahana suyu diyeti hızlı yağ yakarak kilo vermenizi sağlar. Aynı zamanda da lahana suyunun faydaları sayesinde vücudun genel sağlığına katkıda bulunur.

Lahana suyunun faydaları arasında vücuttan toksin atımı ve kan dolaşımını hızlandırması bulunmaktadır. Lahana suyu diyeti uygulamadan önce mutlaka bir doktora danışmanız gerektiğini unutmayın.

Lahana suyu diyeti uygulayarak metabolizmanızı hızlandırabilir ve bu sayede daha fazla kalori harcayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında lahana suyunun faydaları arasında selülitleri yok etmesi ve selülit oluşumuna engel olması da bulunmaktadır.

Lahana suyu diyeti:

  • Hazırladığınız lahana suyunu sabah ve akşamları aç ya da tok karnına bir su bardağı için.
  • Bu şekilde 5 gün günde iki defa lahana suyu içmeye devam edin.
  • Sonra 3 gün lahana suyu diyetine ara verin.
  • Ardından tekrar 5 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere lahana suyu içmeye devam edin.

Lahana suyunun faydaları

Lahana suyunun faydaları yalnızca yağ yakmak ve hızlı kilo vermek değildir. Zayıflamanın yanında lahana suyunun faydaları arasında kanser hücresi oluşumunu engellemek, kan dolaşımını artırmak ve toksinlerin atılmasına yardımcı olmak gibi önemli fonksiyonlar da bulunur.

Lahana bitkisi şifalı bir bitkidir. Dolayısıyla lahana pişmiş ya da çiğ olarak mutlaka tüketilmesi gerekir.

Lahana suyunun faydaları:

Lahana sağlık için son derece zararlı olan ağır metallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Toksin atmak ve vücudu temizlemek için lahana suyunun faydaları idealdir.

Lahana suyu kan dolaşımını artırır.

Toksin atımı ve kan dolaşımını artırmasıyla lahana suyu cildin daha pürüzsüz ve daha güzel görünmesini sağlar.

Lahana suyu kanser hücresi oluşumuna engel olur.

Lahana suyunun faydaları arasında ülseri iyileştirmek de bulunur. Aç karnına lahana suyu içmek midedeki ülser yaralarının iyileşmesine yardımcı olur.

Lahana suyu ile zayıflama, toksinlerden kurtulma ve daha güzel bir cilde sahip olmak mümkündür. Lahana suyu nasıl yapılır başlığındaki tarife uyarak, lahana suyunu taze olarak elde edip içebilirsiniz. Ancak herhangi bir yan etki ya da rahatsızlık oluşumuna karşı lahana suyu diyeti uygulamadan önce mutlaka doktora danışmak gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *