Sabah Aç Karnına Su İçmek İçin 10 Neden

By | 03/01/2018

Sabah aç karnına su içmenin faydaları, aç karnına su içmek için 10 önemli neden, japon su terapisi uygulama adımları…

Çoğu kez gün içinde su içmeyi bile unuturuz. Ancak su içmek vücudun yaşamsal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için en önemli ihtiyaçlardan biridir. Bu yüzden her gün bol bol su içilerek vücudun susuz kalması önlenmelidir. Su içmek için susamayı beklemek doğru değildir. Sabah aç karnına su içmek ve japon su terapisi faydaları vücuda inanılmaz bir katkı sağlar.

Sabah aç karnına su içmek için 10 neden

Sabah aç karnına su içmek için 10 neden

Susadığımızda ancak su içmek aklımıza geliyorsa bu durumda vücutta sıvı kaybı yaşanmıştır. Bunu önlemek için susamayı beklemeden sık aralıklarla su yudumlanmalıdır. Eğer su içmeyi unutuyorsanız mutlaka çalışma masanızda, sehpanızın üzerinde ya da çantanızda her zaman su bulundurun. Gözünüz suya takıldıkça suyu alarak yudumlayın.

Günde kaç litre su içilmeli?

Sabah aç karnına su içmek neden önemli?

Suyun insan vücudu için faydaları oldukça fazladır. Vücuttaki kasların %75 kadarı, beynin %90’ı, kemiklerin %22’si ve kanın %83’ü sudan oluşur. Dolayısıyla bol su içmek doku ve organların sağlığının korunmasının yanında vücudu pek çok hastalıktan da korur. Buna ek olarak doğru zamanlarda içildiğinde, su pek çok hastalık için şifa kaynağı olabilir.

Sabah aç karnına su içmek de bu durumlardan biridir. Aç karnına su içmenin faydaları insan sağlığı için oldukça fazladır. Özellikle sabah aç karnına su içmek vücudu yeni güne hazırlamanın en güzel ve etkili yoludur.

Sabah aç karnına su içmek doku ve organları uyandırır ve metabolizmayı hızlandırır. Böylece tüm vücut yeni güne, olabilecek en aktif bir şekilde başlangıç yapmış olur.

Yeterince su içmediğinizi gösteren 11 işaret

Sabah aç karnına su içmek vücuttaki bazı hastalıkları iyileştirirken aynı zamanda hücre, doku ve organların da daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Mide rahatsızlıklarını gidermek, toksinleri vücuttan atmak, cildi güzelleştirmek ve enerjiyi yükseltmek de aç karnına su içmenin faydaları arasındadır.

Aç karnına su içmenin faydaları

Aç karnına su içmenin faydaları, özellikle sabah hiçbir şey yemeden güne su ile başlıyorsanız vücudunuzda muazzam bir etki yaratacaktır. Sabah aç karnına su içmek ya da gün içinde aç karnına su içmek her şekilde dehidrasyonu önleyecek, iştahınızı kontrol altına almanıza yardımcı olacak, vücudunuzdan atık maddelerin uzaklaştırılmasını sağlayacaktır.

Aç karnına su içmenin faydaları:

Gece uykuda geçen süreçte vücut kendini yenilemek ve onarmak için çalışır. Bu işlemler sonucunda vücuttan uzaklaştırılması gereken çeşitli atık maddeler ortaya çıkar. Sabah aç karnına su içmek bu zararlı madelerin idrar yoluyla vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.

Aç karnına su içmenin faydaları arasında vücudu toksinlerden arındırmak da bulunur. Vücutta biriken ve hastalık oluşmasına zemin hazırlayan zararlı toksinler sabah aç karnına su içmek ve kahvaltıdan önce bir müddet beklemekle vücuttan daha kolay atılır.

Toksinlerden arındırıcı detoks suyu tarifi

Vücudun susuz kalması tüm sağlığa olumsuz etki ettiği gibi cildin de kuruyarak vaktinden önce kırışmasına yol açar. Aç karnına su içmenin faydaları cildin daha elastik ve daha nemli olmasını sağlamaktır. Sürekli olarak aç karnına limonlu su içmek cilt üzerinde son derece olumlu etkiler yaratacak ve cildi yaşlanma etkilerine karşı koruyacaktır.

Özellikle uyandıktan sonra ilk iş olarak sabah aç karnına su içmek, iç organların faaliyetlerini canlandıracak ve vücudun da uyanmasını sağlayacaktır.

Hava kirliliği, alkol kullanımı, sigara içmek, sebze ve meyvelerdeki tarım ilaçları, sağlıksız besinler tüketmek gibi çok çeşitli etkenler sonucu vücutta oldukça fazla zararlı madde birikir. Sabah aç karnına su içmek bu zararlı maddelerin vücuttaki etkinliğini azaltır.

Sigaranın içindeki maddeler ve zararları

Aç karnına su içmenin faydalarından biri de iştahı kontrol altına almaktır. Su içmek açlık hissiyle daha kolay başa çıkmayı sağlar. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak daha fazla kalori harcamaya ve yağ yakarak kilo vermeye yardımcı olur.

Buna ek olarak sabah aç karnına su içmenin faydaları arasında lenf sisteminin dengelenmesi de vardır. Bu sayede vücut her türlü enfeksiyonla daha kolay savaşır.

Aynı zamanda sabah aç karnına su içmek uyku halini atmaya yardımcı olur. Güne daha enerjik bir başlangıç yapmanın en kolay yollarından biri uyanınca ilk iş sabah aç karnına limonlu su içmek ve bir süre bekleyip kahvaltı yapmaktır.

Gün boyu enerjik olmak için 7 ipucu

Sabah aç karnına su içmek bağırsak sağlığı için faydalıdır. Kahvaltıdan önce içilen ılık su bağırsak hareketine fayda sağlar ve kabızlık gibi rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olur.

Bağırsakları ne çalıştırır?

Aç karnına su içmenin faydaları arasında mide rahatsızlıklarına iyi gelmek de vardır. Özellikle gastrit gibi rahatsızlıklar için sabah aç karnına iki üç bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin. Bu mide asit seviyesinin düşmesine yardımcı olur. Ayrıca japon su terapisi de deneyebilirsiniz.

Aç karnına limonlu su içmek

Sağlıklı kalmak için güne en az bir bardak ılık su içerek başlamayı alışkanlık haline getirin. Dilerseniz suyunuza birkaç damla limon suyu da ekleyebilirsiniz. Aç karnına limonlu su içmek suyun vücudunuza yararını artıracaktır.

Buna ek olarak bazı rahatsızlıkları iyileştirmek için japon su terapisi de uygulayabilirsiniz.

Her sabah limonlu su içmek için 10 sebep

Japon su terapisi

Su içmek başlı başına vücuda fayda sağlayan bir eylemdir. Ancak su içmek doğru zamanlarda ve doğru şekilde yapılırsa vücudunuza şifa kaynağı da olabilir. Japon su terapisi çok eski zamanlardan bu yana pek çok rahatsızlığın iyileştirilmesi amacı ile kullanılmaktadır.

Uyanır uyanmaz sabah aç karnına su içmek gibi basit bir alışkanlığın hastalıklar üzerinde son derece olumlu etkileri bulunuyor.

Japon su terapisi basit bir şekilde aç karnına su içmenin faydaları ve hastalıkları iyileştirici gücüne dayanıyor. Japon su terapisi gastrit, yüksek tansiyon, diyabet, kabızlık, ishal, astım, göz hastalıkları, hemoroid, bronşit, kalp hastalıkları, artrit, adet düzensizlikleri ve böbrek hastalıkları üzerinde kullanılan doğal bir tedavi yöntemidir.

Kalp rahatsızlığı belirtileri

Japon su terapisi:

Öncelikle japon su terapisi sabah uyanınca ilk iş olarak yapılmalıdır. Dişlerinizi fırçalamadan önce 4 bardak su için Bu şekilde içtiğiniz suda florid ya da başka kimyasal madde olmamasına özen gösterin.

Japon su terapisi için içtiğiniz su sıcağa yakın ılık olmalıdır. Suyun soğuk olmamasına dikkat edin.

Hemen ardından dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Ancak 45 dakika boyunca birşey yiyip içmeyin. 45 dakikanın sonunda kahvaltı yapabilirsiniz.

Kahvaltı sonrası yine 2 saat kadar hiçbir şey yemeyin.

Japon su terapisi ile aç karnına su içmenin faydaları her hastalık için farklı sürelerde uygulanmalıdır. Yüksek tansiyon ve diyabet için 30 gün, Gastrit ve kabızlık için 10 gün boyunca devam edin.

Artrit ve benzeri rahatsızlıklar için japon su terapisi ilk hafta yalnız 3 gün yapılmalı. Ardından her gün olacak şekilde devam edilmelidir.

One thought on “Sabah Aç Karnına Su İçmek İçin 10 Neden

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *